

ARTYKUŁY W PRASIE
Podczas kilkudziesięciu lat działalności literackiej, oprócz książek, opowiadań, słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych, ukazało się kilkadziesiąt artykułów albo w prasie codziennej ( „Życie Warszawy”, „Głos Wielkopolski”, „Gazeta Krakowska”), albo w tygodnikach („Życie Gospodarcze”, „Perspektywy”), czy też miesięcznikach („Przemysł Chemiczny”, „Chemik”, „Guma”, „Polimery”, „Nieznany Świat”, „Gazeta Kulturalna”, „Wróżka”). Były to artykuły o tematyce zarówno gospodarczej, dotyczącej kraju, jak i specjalistycznej – radiestezja, bioenergoterapia, astrologia i tp. Najwięcej z nich zamieściły takie tytuły, jak „Wróżka” i „Perspektywy”. Zacznijmy od „Perspektyw”, w których przez wiele miesięcy drukowane były artykuły, o dziwo, bardzo krytyczne a jednak drukowane, na tematy sytuacji gospodarczej i poważnych nieprawidłowości, które istniały.
Tytuły artykułów brzmiały:
– „Era tworzyw”, styczeń 1972 r,
– „Liście, włókna i co dalej?”, marzec 1972 r,
– „Nie grajmy dalej w ciuciubabkę”, (wobec kryzysu), marzec 1981 r,
– „Decydenci, dlaczego nie kochacie polskiej chemii?, listopad 1981 r,
– „Za czy przeciw reformie?”, kwiecień 1982 r,
– „Pierwszy mały kluczyk” ( wychodzenie z kryzysu), kwiecień 1982 r,
– „Tran za burtą”, maj 1982 r,
– „Nie wystarczy wrzucić ziarno”, czerwiec 1982 r,
– „Nakrywanie grzbietu”, lipiec 1982 r,
– „Boso ale już niedługo”, sierpień 1982 r,
– „Cel – odzyskać równowagę”, (zarys koncepcji rozwoju), wrzesień 1982 r,
– „Czy udźwigniemy”, (zarys koncepcji rozwoju), październik 1982 r,
– „Daleka droga do pełnych półek”, (zarys koncepcji rozwoju), listopad 1982 r,
– „Kropka nad mieszkaniowym „i” , (zarys koncepcji rozwoju), grudzień 1982 r,
– „Pięść w obronie bubla”, (jakość), styczeń 1983 r,
– „Na kwadratowych kołach”, (transport), styczeń 1983 r,
– „A miało być inaczej…”, (casus „Police”), luty 1983 r,
– „Czy spełnione oczekiwania?” (koncepcja rozwoju), kwiecień 1983 r,
– „Wszystko na sprzedaż?”, czerwiec 1983 r.
Jak już wspomniano i co było widać z tytułów artykułów, poruszana tematyka dotyczyła bezpośrednio polskiej gospodarki, jej planów rozwoju i wynikłych niepowodzeń. Również w innych źródłach informacji papierowej poruszane były także tematy zagadnień przemysłu, dotyczyły one jednak przede wszystkim rozwoju przemysłu chemicznego. Należy tu wymienić niektóre, bardzo istotne artykuły, jak:
– „Polichlorek winylu– Sytuacja światowa i krajowa”, miesięcznik „Polimery”, nr 9 i 10 z roku 1971;
– „Zastanówmy się nad polska chemią”, „Życie Gospodarcze” nr 29, maj 1971;
– „Samochód małolitrażowy, świetnie, ale…”, artykuł, napisany wspólnie z Janem Hermanowiczem, zamieszczony w „Życiu Gospodarczym”, w czerwcu 1971 roku;
– „Niektóre problemy polskiego przemysłu chemicznego w świetle jego zadań w dziedzinie chemizacji gospodarki narodowej”, „Przemysł Chemiczny”, nr 2 z lutego 1972 roku;
– „Polski przemysł chemiczny – ogólna orientacja, stan i rozwój”, Wydawnictwo Czasopism Technicznych NOT, specjalny numer polsko– japoński, wydany w roku 1972 w języku japońskim;
– „Instytut przemysłu gumowego „Stomil”, „ Przemysł Chemiczny” nr 5 z maja 1973.
Oprócz tego Komisja Planowania przy Radzie Ministrów w roku 1971 zleciła napisanie kilku opracowań, związanych z rozwojem polskiego przemysłu chemicznego oraz, również ze Zjednoczeniem Przemysłu Gumowego, wykonanie kilku koreferatów do wykonanych przez innych autorów artykułów.
Należy również wspomnieć o referatach i odczytach, na temat polskiego przemysłu chemicznego, w tym gumowego, wygłoszonych w latach 1971 – 1974 w Budapeszcie, Bratysławie i Sofii.
W miesięczniku „Wróżka” znalazły się takie artykuły, jak: „Królowa Czarownic” (lipiec 1996), „Wycieczka do Liścia Fikusa” (sierpień 1996), „Czerwona Planeta” (maj 1997), „Opanuj swój Oddech” (czerwiec 1997), „Kwadrat Magiczny Lo SHU” (lipiec 1997), „Srebrna Góra” (wrzesień 1997), 3 częściowy artykuł na temat radiestezji i własności wahadełek, zamieszczany kolejno w we wrześniu, październiku i listopadzie 1997 roku, „Dziedzictwo Zła” (marzec 1998).
Tematyka radiestezyjna i astrologiczna poruszona została w dwóch artykułach, zamieszczonych w miesięczniku „Nieznany Świat” („Dlaczego Wielka Piramida obecnie nie promieniuje?”, wrzesień 2002 oraz „Nasz Świat jest Światem Piramid”, maj 2003). Należy jednak podkreślić, że znajomość wielu zagadnień psychotronicznych, zdobytych podczas uczęszczania na kurs psychotroniczny, znalazły często swoje odbicie w wielu opowiadaniach, umieszczonych w książkach, opowiadaniach indywidualnych oraz słuchowiskach. Dotyczyło to szczególnie zakończeń, które kończą się w sposób zaskakujący.